Kapu labiekārtošana. Ar ko sākt?

GRANITE specializējas kapu labiekārtošanā un saviem klientiem piedāvājam pilna spektra kapu labiekārtošanas darbus. Bieži cilvēki jautā, ar ko būtu jāsāk un kāda ir kārtība kapu labiekārtošanā vai pasūtījuma veikšanā, tāpēc šajā sadaļā esam apkopojuši visus biežāk uzdotos jautājumus vienuviet. 

Kad pēc apbedīšanas var uzstādīt pieminekli vai veikt kapu labiekārtošanas darbus ?

 Vissbiežāk pieminekļa uzstādīšanu vai kapu labiekārtošanu cilvēki lūdz veikt gadu pēc bērēm, kad zeme 'nosēžās', taču patiesībā zeme vēl vairākus gadus 'sēžās', tāpēc nav noteikta laika, kad būtu jāveic kapu labiekārtošana. Ja tiek pasūtīts piemineklis ar apmalīti, tad šis  pasūtījums tiek uzstādīts vienlaikus. Ja tiek pasūtīta pilna spektra kapu labiekārtošana, kas ietver kapu sētiņu, kapu pieminekli un kapu apmalīti, tad primāri tiek izveidota pamatne, uz kuras attiecīgi vēlāk tiks uzstādīta granīta kapu sētiņa, tiek nolīdzināta apbedījuma vieta,   uzstādīts kapu piemineklis un kapu apmalīte. Tekstila ieklāšana pirms oļu, granīta šķembu vai smilšu iebēršanu kapa vietā būs lielisks risinājums cīņai ar nezālēm. Kapu labiekārtošanas darbus var veikt cauru gadu, ja ziema ir sausa un silta, taču parasti vislielākais pieprasījums, ir, sākoties pavasarim, un, beidzoties vēlam rudenim. 

Kādu kapu pieminekli izvēlēties?

Piedāvājumā ir brīvas formas kalti pieminekļi ar dabīgām lauskām, kas ir pulēti no vienas puses, un tie ir vissbiežāk sastopamie kapos, kā arī pulēti no visām pusēm, kas ir ar apstrādātām malām un dizaina figūrām, un tādi pieminekļi ir vieglāk kopjami, taču to cenas ir augstākas. Kapu piemineklim nav jābūt lielam, lai tas labi izskatītos, galvenais ir tā gravējuma noformējums, tāpēc piedāvājam sagatavot vizualizāciju, lai darbs tiktu saskaņots ar pasūtītāju, neradot liekus pārsteigumus, ieraugot gala rezultātu. Gravēšanu piedāvājam divos formātos -  ar smilšu strūklu vai ar roku. Lai gravējums izskatītos labāk un būtu salasāms arī lietus laikā,  tas tiek iekrāsots. 

Kapu apmales un kapu sētiņas izvēle?

Ar vien biežāk kapu apmales tiek izvēlētas ar slēgtiem vai daļēji slēgtiem vākiem, jo tās labi izskatās un arī atvieglo kopšanu, un neuzliek par pienākumu regulāri karstās vasaras dienās laistīt augus, it sevišķi tas atvieglos, ja kapi atrodas tālu no dzīvesvietas. Kapu apmales tiek piedāvātas vienvietīgas vai arī ģimenes apmales. Dažādu materiālu krāsas izvēle piešķir īpašu izskatu kapa vietai, tāpēc ar vien vairāk cilvēku vēlas dažādību, jo pēc būtības katra kapa vieta ir neatkārtojama,  katrs cilvēks tajā ieliek kaut  mazu daļu savas idejas. Kapu sētiņas palīdz nožogot savu teritoriju un ievieš sakārtotības sajūtu, tāpēc tā mūsdienās ir neatņemama kapu kultūras sastāvdaļa. Ja apkārt sētiņai ir vēlme ierīkot apstādījumus, tad mūsu piedāvājumā ir dubulta tipa sētiņa vai klumbu izveide, kur var lieliski iekārtot vietu augiem. Sētiņu dažādībai un krāsu variācijām nav robežu - īstenojama ir katra klienta ideja.

Kā notiek pasūtījuma veikšana?

Sazinieties ar mums pa tālruni, e-pastā vai tiekamies klātienē, lai iepazītos, izrunātu sadarbības iespējas, materiālus, cenas u.c. detaļas. Varam sarunāt arī tikšanos kapos,  kur ir nepieciešams veikt uzlabojumus. 

Visiem kapu labiekārtošanas darbiem ir spēkā GARANTIJA. Esam pārliecināti par mūsu izejmateriāliem un veikto darbu kvalitāti. Uz tikšanos. 

Rīga, Kalna iela 1a
+371 28392026
(Lūgums pirms došanās pie mums sazināties)